Wasze Wesele i Ślub Reklama w Wasze Wesele i Ślub Kontakt z Wasze Wesele i Ślub Nowości w Wasze Wesele i Ślub Forum ślubne w Wasze Wesele i Ślub Suknie ślubne - komis w Wasze Wesele i Ślub Listy prezezentów na Wasze Wesele i Ślub Zawiadomienia o Waszym Weselu i Ślubie
wesele, ślub, suknie ślubne, zaproszenia ślubne, moda ślubna, fryzury ślubne, organizacja wesel i ślubów
Wesele i Ślub
wesele ślub wszystko na ślub i wesele suknie ślubne zaproszenia ślubne moda ślubna fryzury ślubne organizacja wesel i ślubów

Katalog FIRM:

        Fotografia ślubna
        Videofilmowanie
        Muzyka na wesele
        zespoły weselne
        Catering
        Dekoracje ślubne
          sal, kościołow
        Restauracje
        Sale i domy weselne
        Suknie ślubne
        Garnitury ślubne
        Kwiaty do ślubu
        wiązanki, bukiety
        Zaproszenia ślubne
        Auta do ślubu
    samochody, limuzyny
        Biżuteria ślubna
          obrączki ślubne
        Stylizacja ślubna
        fryzury, makijaże
        Organizacja ślubu
            i wesela
        Atrakcje ślubne
        Podróż poślubna
        Prezenty ślubne
        Wieczór Panieński
            i Kawalerski


!!! NOWOŚĆ !!!
BEZPŁATNE
ogłoszenia ślubne
Poszukuję - Oferuję
Dodaj »»











Logowanie | Zarejestruj się




 Zespoďż˝y

  zespół koszty dodatkowe

__________________________________________________________________________________________

Cześć .mam takie pytanie (moze to sprawa poboczna, ale jednak jak się liczy koszty to to też jest ważne):
czy za zespół, który gra na weselu płaci się organizatorowi wesela(gdy płacisz "od talerzyka")dokładnie tyle samo co za wszystkich innych gości?
czy to może zależy od ustaleń z orkiestrą, z którą umawiasz się, że masz obowiązek zapewnić im powiedzmy 2-3 dania ciepłe (gdy inni goście mają np 5)i koszt tego wyżywienia ustalasz już z organizatorami np w domu weselnym?
Czyli ogólnie: czy ile jedzenia zapewniasz orkiestrze trzeba z nią wczesniej ustalić, czy po prostu normalne jest to, ze traktuje się ich jak każdego inngo gościa (a wtedy koszty wesela wzrastają przykładowo 170 zł/osobę x 5 osób w zespole = 850 zł)?

________________________________________________________________________________

Dodaj komentarz

Tematy

| Strona główna forum

Komentarze:
 Re: zespół koszty dodatkowe (0)   (23.02.2006 / 11:36)  jaro

     dodaj komentarz

hej, za kazdego członka zespołu płaci sie jak za goscia weselnego, to taki standard
 Re: zespół koszty dodatkowe (1)   (23.02.2006 / 13:48)  Tommuzyk

     dodaj komentarz

Wiem doświadczenia że zazwyczaj obsługa podaje ciepłe posiłki zespołowi po obsłużeniu gości, więc kiedy większość gości już podje i ma ochotę daje sie bawić, zespół dopiero zaczyna konsumpcję. Zaczynają się, gwizdy, pretensje i generalnie zespół nie ma czasu na posiłek. Jak obsługa jest "równa" to można poprosić zeby zespół byłobsłużony jakoś na początku (oczywiście dyskretnie), ale często zdażają się firmy typu "Co to ja nie jestem" - już nieraz dostałem opieprz, że ja przecież też jestem z obsługi, a odsługa dostaje jeść na końcu. Nie pomagają oczywiste (moim zdaniem) tłumaczenia.
Do sedna - ja bym się raczej nie obraził na mniejszą liczbę posiłków, bo i tak mało na nie czsu. Jeżeli więc obsługa lokalu zgodzi się na zniżkę to myślę, że śmiało możesz taki układ zespołowi zaproponować.
Pozdrawiam

 Re: Re: zespół koszty dodatkowe   (22.04.2006 / 23:17)  gienio
      dodaj komentarz
Ja myślę, że amawiając 3 dania zamiast pięciu nie zaoszczędzisz dużo, (na pewno nie 850, tylko jakieś 200PLN), a skoro zdecydowaliście się wogóle wyprawiać wesele i wydać na jedzenie kilkanaście tysięcy zł. to kwota o którą chcesz się targowac jest śmieszna. A jeśli trafi Ci się wrażliwy zespół to może się mniej przyłożyć do tego, byście byli zadowoleni i wcale nie bedziesz o tym wiedzieć, bo jak przypuszczam to woje pierwsze wesele:) Pomyśl czy warto ryzykować ok. 200PLN.
 Re: Re: Re: zespół koszty dodatkowe   (16.06.2006 / 23:42)  julia
      dodaj komentarz
A ja uwazam ze jesli trzeba sie zdecydowac na okreslona ilosc posilkow dla obslugi to smiesznym jest oferowanie im tego samego co gosciom weselnym. Nie wazne ile zaoszczedzisz. To nie o to chodzi. Ludzie zejdzcie na ziemie!!! Orkiestra jest tam po to zeby pracowac a nie sie objadac czy pic alkohol. Czy jak Ty idziesz do pracy to dostajesz 5 posilkow?! Z wlasnego doswiadzenia wiem ze jak muzycy dostaja za duzo na stol to faktycznie zaczynaja czuc sie jak goscie a przerwy stopniowo wydluzaja tak ze zaproszeni goscie zaczynaja opuszczac impreze. Tak sie stalo u mnie.
Forum ślubne: porady opienie komentarze - Zespoďż˝y


Powrót Zespoďż˝yForum Ślubne - Ślubno - Weselne. Porady - Opinie