wesele, ślub, suknie ślubne, zaproszenia ślubne, moda ślubna, fryzury ślubne, organizacja wesel i ślubów
Wesele i Ślub Warszawa Kraków Poznań Wrocław Gdańsk
wesele ślub wszystko na ślub i wesele suknie ślubne zaproszenia ślubne moda ślubna fryzury ślubne organizacja wesel i ślubów
        Fotografia ślubna
        Videofilmowanie
        Zespoly weselne
        zespoły weselne
        Catering
        Dekoracje ślubne
          sal, kościołow
        Restauracje
        Sale i domy weselne
        Suknie ślubne
        Garnitury ślubne
        Kwiaty do ślubu
        wiązanki, bukiety
        Zaproszenia ślubne
        Auta do ślubu
    samochody, limuzyny
        Biżuteria ślubna
          obrączki ślubne
        Stylizacja ślubna
        fryzury, makijaże
        Organizacja ślubu
            i wesela
        Atrakcje ślubne
        Podróż poślubna
        Prezenty ślubne
        Wieczór Panieński
            i Kawalerski

sala i dom weselny AKANT przyjęcia okolicznościowe

Sala Weselna
AKANT
Organizacja imprez okolicznościowych
Wesela, Przyjęcia

Wesela od
- 150,00 zł -


Przyjęcia z okazji
Pierwszej Komunii Świętej
Warszawa

Przyęcia z okazji Pierwszej Komuni Świętej
OSTATNIO DO NAS DOŁĄCZYLI

2Mfoto
fotografia ślubna

SALON WHITE
Suknie Ślubne
m.in. LILLIAN WEST
Warszawa

4active.com.pl
...dla aktywnych
odzież bielizna sportowa termoaktywna

Manhattan Studio
Salon fryzjersko-kosmetyczny,
stylizacja fryzur,
Make-up Artist

Książki Ebooki
i Audiobooki
ksiazki-ebooki24.pl
Co warto przeczytać!
Pomysł na prezent!

Lanoro
Ekskluzywna Bielizna
Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków
Bielizna damska i męska

M&M Wideo Foto
Pełny serwis wideograficzny
i fotograficzny
na różne okazje

Dom Weselny
'Fantazja'
Wesele z fantazją

Mercedesem E 320
Ekskluzywne
Auto do ślubu

Fire Band
Zespół Weselny

Willa Zagórze
pod Warszawą
Organizacja wesel

Impresja Krasiczyn
Wesela, Bankiety, Konferencje, Imprezy Plenerowe, Pokoje Hotelowe

Floristica - Kwiaciarnia
Najpiękniejsze bukiety ślubne w Krakowie!

Ekskluzywne Audi A6
Dla tych,
którzy uwielbiają
komfort
i elegancję.
4active.com.pl - odzież bielizna sportowa termoaktywna, kostiumy kąpielowe

SALON WHITE
Suknie Ślubne
m.in. LILLIAN WEST
Warszawa
porady ślubne - Wasze Wesele i Ślub obrączki ślubne

OBRĄCZKI ŚLUBNE Z PRAWDZIWEGO ZŁOTA

Najważniejsze jest przesłanie, jekie te dwa złote, tytanowe, czy stalowe krążki ze sobą niosą... "Przyjmij tę obrączkę na znak mojej miłości i wierności..."

zdjęcia ślubne fotografia ślubna

ZDJĘCIA ŚLUBNE NIE MUSZĄ BYĆ KICZOWATE

Każda para ma inną
sesję. To, czy zdjęcia
będą bardziej zwariowane
czy spokojniejsze, zależy
od charakterów młodych.

więcej »»   


artukuły ślubne, zaproszenia ślubne, dodatki ślubne, sklep internetowy
sklep internetowy
» zaproszenia ślubne
» wkładki do zaproszeń
» etykiety na butelki
» pieczęcie lakowe
» tablice rejestracyjne
» serwetki ślubne na stół
» podziękowania ślubne
» kokardki i dodatki ślubne
» zawieszki na butelkę
» menu restauracyjnemoda ślubna - suknie ślubne MATHYROSUKNIE ŚLUBNE
- kolekcja Firmy MATHYRO


obyczajeŚlub jest niezwykle ważną uroczystością niezależnie od długości i szerokości geograficznej. Jest on niezapomnianym wydarzeniem dla młodej pary, która przyrzeka sobie miłość. Ceremonia ta ma jednak szerszy wymiar - jest swoistym aktem podkreślającym przynależność do określonego kręgu kulturowego. Po tym w jaki sposób ślub jest przeprowadzany można określić skąd wywodzą się państwo młodzi. Niestety w erze globalizacji ślubne obrzędy ulegają coraz większej unifikacji, tracąc przy tym na swej oryginalności i ubożąc zwyczaje przekazywane z pokolenia na pokolenie przez setki lat.

Postanowiliśmy więc przygotować cykl poświęcony zwyczajom ślubnym w różnych zakątkach świata. Mamy nadzieję, że ta wędrówka przez kontynenty sprawi, że ślub niekoniecznie będzie się kojarzył z białą suknią, welonem i eleganckim garniturem. Bo to, co czyni świat tak pięknym to właśnie jego różnorodność.
Ameryka Północna to mozaika różnych kultur. Obyczaje przyniesione przez europejskich osadników wymieszały się z tradycjami rodem z Afryki i Azji. Trudno mówić więc o jednym modelu ślubu. Oddając jednak szacunek ludom, które zamieszkiwały tereny dzisiejszych Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, zanim ktokolwiek usłyszał o Kolumbie, przedstawimy zwyczaje ślubne Indian.

Indiańska tradycja nie przewidywała możliwości ponownego zawarcia małżeństwa. Wziąć indiański ślub to tak, jakby podpisać kontrakt na całe życie. Jedynym odstępstwem od reguły stanowił przypadek, gdy wdowę wydawano za brata jej męża.

Do zawarcia małżeństwa konieczna była zgoda rodziny panny młodej, a czasem dodatkowo również osoby duchownej. Na znak połączenia rodzin pan młody oraz mężczyzna z rodziny panny młodej (najczęściej brat) wymieniali prezenty. Narzeczony mógł także pomagać w okresie narzeczeństwa przyszłym teściom w prowadzeniu domu, dostarczać jedzenie lub inne dary. Wiązało się to jednak z ostateczną aprobatą kandydata na męża. Bowiem po przyjęciu darów narzeczona nie mogła wycofać się z danego słowa.

Specjalnej procedury wymagało wybranie małżonki dla szamana. Szaman nie mógł poślubić wdowy lub rozwódki. Z racji ważnej funkcji pełnionej przez niego w plemieniu wybranka musiała być dziewicą i cieszyć się wielkim szacunkiem wśród mieszkańców. Żona szamana to jedna z najważniejszych osób w całym plemieniu. Zdarzało się bowiem, że musiała przejąć obowiązki męża w przypadku jego nagłej śmierci lub choroby.

Ceremonia zaślubin ma ściśle określony przebieg. Państwo młodzi ubrani są w niebieskie stroje, które symbolizują ich dawne życie i dotychczasowe doświadczenia. Przy ich boku stoją matki, które trzymają prezenty (zwykle skóry, futra lub pledy), które młodzi wymieniają między sobą. Następnie małżonkowie piją z jednego naczynia napój zrobiony z kukurydzy. Po opróżnieniu waza musi być zbita, a jej kawałki zwrócone matce naturze. Na koniec uroczystości młodą parę okrywa się białym pledem, co oznacza to, że od tej chwili tworzą jedność.

Podróże poślubne w przypadku tradycji indiańskich nie są raczej popularne, ale istniało za to coś, co można by porównać do znanego nam miesiąca miodowego. Mianowicie po ślubie rodzina pary młodej starała się stworzyć im przez jakiś czas jak najdogodniejsze warunki, aby młodzi mogli się sobą nacieszyć. Z drugiej strony państwo młodzi muszą zyskać aprobatę wśród mieszkańców i niejako podzielić się swym szczęściem obdarowując wdowy i dzieci drobnymi prezentami.
Tradycyjna hinduska ceremonia ślubna może trwać nawet kilka dni i zawierać wiele ceremoniałów, których znaczenie rozumieją jedynie wtajemniczeni. Dlatego wiele par decyduje się na mniej tradycyjny ślub. Nie oznacza to oczywiście całkowitego odejścia od źródeł. Wciąż istnieją bowiem zasady, których należy dochować.

Hinduski ślub powinien mieć miejsce na wolnym powietrzu, pod specjalnie przygotowanym do tego celu baldachimem. W czasie ceremonii narzeczeni siedzą na dywanie lub na ziemi. Panna młoda zakłada na tę okazję czerwone lub białe sari. Dodatkowo, co jest bardzo popularne w Indiach, może ozdobić skórę rąk i stóp wymyślnymi wzorami namalowanymi henną. Tatuaże te zmywają się stopniowo, a im dużej będą schodzić tym, według wierzeń, lepiej młoda mężatka będzie traktowana przez teściów. Natomiast pan młody ubrany jest w tradycyjny strój hinduski, który zawiera także turban. Zaproszonych gości obowiązują dwie podstawowe zasady. Po pierwsze należy unikać koloru czarnego w strojach. Druga zasada dotyczy obuwia. Przed wejściem do miejsca, w którym odbywa się ślub należy bezwzględnie zdjąć buty.

Ceremonia przebiega według określonego schematu. Na kilka minut przed jej rozpoczęciem rodzina pana młodego spotyka się w pobliżu miejsca, gdzie ma odbyć się ślub. Kiedy wszyscy się pojawią wyrusza ślubna procesja w kierunku przygotowanej "świątyni". Pan młody może wykorzystywać nietypowe środki lokomocji np. słonia. Gdy przybędą na miejsce wita ich matka panny młodej. Wszyscy zajmują miejsca w "świątyni" i czekają na pannę młodą, która przynosi wianek dla swojego wybranka. W czasie ceremonii młodzi wymieniają się wiankami, a rodzice panny młodej myją ręce i stopy młodej parze. Już zaślubieni małżonkowie, wrzucają na szczęście ziarna ryżu do ogniska. Na koniec młoda para składa ukłon wszystkim gościom - począwszy od najstarszych. W ten sposób ceremonia dobiega końca.


Trochę historii

Jedną z najbardziej tradycyjnych ceremonii ślubnych, która ma głębokie korzenie w japońskiej kulturze jest Shinto. Jej początki sięgają VII - VIII wieku. Wraz z upływem czasu przybierała ona różne formy: od "Muko-iri", czyli przyjmowania pana młodego do domostwa panny młodej, do "Yome-iri", kiedy to panna młoda musiała zabiegać o akceptację w domu pana młodego.

Ceremoniał Shinto nie kończył się na uroczystości zaślubin. Dalszy rozwój sytuacji zależał, między innymi, od statusu społecznego rodzin nowożeńców. Mogło się zdarzyć tak, że przez długi czas para młoda nie mogła wspólnie zamieszkać. Mąż odwiedzał żonę jedynie nocą.
Dopiero po przyjściu na świat dziecka, lub po śmierci rodziców panna młoda została przyjmowana jako żona w domu rodzinnym męża. W niższych sferach, o gorszym statusie majątkowym, para młoda zostawała w swoich domach rodzinnych przez długi czas z bardzo prozaicznej przyczyny - rodziny nie było stać na utratę dochodu jaki wiązał się z odejściem córki lub syna.
Od XIV wieku, głównie w rodzinach arystokratycznych, ślub zaczęto traktować w kategoriach politycznych rozgrywek na najwyższym szczeblu. Był on więc nierzadko przypieczętowaniem sojuszu, a uczucia przyszłych małżonków nie były brane pod uwagę. W tym czasie stała się bardzo popularna osoba swata - "Nokado", która przetrwała w nieco zmienionej postaci do dziś. Była to przeważnie zaufana osoba, bliska rodzinom narzeczonych. "Nokado" był odpowiedzialny za organizację spotkań rodzin tzw. "Mi - Ai", podczas których miały szansę lepiej się poznać. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że decyzje o ślubie młodych zapadały ponad ich głowami spotkania te były jedynie formalnością.

Czerpanie ze źródeł

Współcześnie młode pary w Japonii chętnie nawiązują do systemu Shinto. Spotkania "Mi - Ai", organizowane przez swata, bywają nadal praktykowane, ale nie mają one tak zobowiązującego charakteru jak dawniej. Trudno sobie dziś wyobrazić, aby młodzi decydowali się na ślub po jednym spotkaniu, w dodatku przeprowadzonym w obecności swata. Jeżeli jednak para przypadnie sobie do gustu może kontynuować spotkania na własną rękę.
W Japonii za najlepszą porę roku na zawarcie związku małżeńskiego uważa się wiosnę i jesień. Śluby według stylu Shinto przeprowadza się w specjalnych świątyniach, bywa, że wznoszonych specjalnie na tę okazję. Uczestniczy w nim rodzina i bliscy krewni państwa młodych. Po obrzędach odprawianych przez prowadzącego ceremonię kapłana, pan młody czyta przysięgę wierności i nowożeńcy wymieniają się pucharami oraz obrączkami. Ceremonię kończy złożenie Bogom w darze gałązki świętego drzewa - Sakaki i wypicie tradycyjnej Sake przez rodziny państwa młodych na znak ich zjednoczenia. Następnie państwo młodzi i goście udają się na przyjęcie weselne.
Tradycyjny strój panny młodej to kolorowe kimono, w którym przeważają dwie barwy: biała i czerwona. Kimono musi być także bogato ozdobione różnymi ornamentami. W czasie przyjęcia panna młoda może zmienić strój na mniej tradycyjny, ale równie wyszukany i elegancki. Po przyjęciu państwo młodzi wyruszają na miesiąc miodowy.
Oczywiście ceremoniał Shinto nie jest jedynym sposobem na zawarcie związku małżeńskiego. Wiele par decyduje się wziąć ślub w duchu religii chrześcijańskiej, buddyjskiej lub po prostu w urzędzie stanu cywilnego. Z całą pewnością to jednak Shinto najpiękniej nawiązuje do japońskiej tradycji.

wesele ślub wszystko na ślub i wesele suknie ślubne zaproszenia ślubne moda ślubna fryzury ślubne organizacja wesel i ślubów

!!! NOWOŚĆ !!!
BEZPŁATNE
ogłoszenia ślubne
Poszukuję - Oferuję
Dodaj »»


Ślub cywilny        
Ślub kościelny        
Ślub konkordatowy        
KOMIS ŚLUBNY        
Forum ślubne        
Obyczaje ślubne        
Ślubny terminarz        
Lista prezentów        
Zawiadomienia        
Życzenia ślubne        
LINKI        

Informujemy, że strony WaszeWesele.pl wykorzystują do poprawnego działania
pliki cookie.
Pliki cookie można kontrolować za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.


!!! NOWOŚĆ !!!
BEZPŁATNE
ogłoszenia ślubne
Poszukuję - Oferuję
Dodaj »»


Ślub cywilny        
Ślub kościelny        
Ślub konkordatowy        
KOMIS ŚLUBNY        
Forum ślubne        
Obyczaje ślubne        
Ślubny terminarz        
Lista prezentów        
Zawiadomienia        
Życzenia ślubne        
LINKI        

Informujemy, że strony WaszeWesele.pl wykorzystują do poprawnego działania
pliki cookie.
Pliki cookie można kontrolować za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.


nail garden warszawa manicure

Marzenie na szczęście!- Fundacji Dziecięca Fantazja

sala bankietowa i weselna Bronowska, przyjęcia okolicznościowe
8 km od centrum Warszawy
Sala do 140 osób
klimatyzacja,parking,
sala z kominkiem
i barkiem,
zielony ogródek
pokój dla młodych gratis,

ul. Bronowska 10

wolne soboty
lipiec 2015
promocyjna cena

dekoracje weselne dekoracje ślubne sal i kościołów
ARS BALONICA
Studio
Aranżacji Ślubnej

Dekoracje
tkaninowe i kwiatowe
sal i kościołów


sala bankietowa i weselna ASTI, przyjęcia okolicznościowe
Sala bankietowa
i weselna ASTI
Kompleksowa organizacja imprez okolicznościowych

Ostatnie wolne soboty w 2015 rok w cenie
150 PLN za osobę

targi ślubne suknie ślubne garnitury ślub wesele

POKAZ MODY ŚLUBNEJ
Pokaz kolekcji sukien ślubnych i garniturów wizytowych.
więcej »»


targi ślubne suknie ślubne garnitury ślub wesele

Targi ślubne - POLSKA GALA ŚLUBNA
Pałac Kultury i Nauki
w Warszawie.
Suknie ślubne
i garnitury, pokazy makijażu, występy zespołów muzycznych, ponad 200 wystawców z branży ślubno - weselnej.
więcej »»


wesele ślub wszystko na ślub i wesele suknie ślubne zaproszenia ślubne moda ślubna fryzury ślubne organizacja wesel i ślubówModa na AUDI - Prezentacja nowego modelu AUDI A6 stała się powodem spotkania świata motoryzacji ze światem mody.
wesele ślub wszystko na ślub i wesele suknie ślubne zaproszenia ślubne moda ślubna fryzury ślubne organizacja wesel i ślubówSUKNIE ŚLUBNE I GARNITURY WIZYTOWE
najnowsze kolekcje

wesele, ślub, suknie ślubne, zaproszenia ślubne, moda ślubna, fryzury ślubne, organizacja wesel i ślubówPokaz sukni ślubnych
i garniturów wizytowychw Centrum Kongresowym WARSZAWIANKA
w JACHRANCE

POLSKA GALA ŚLUBNA
PKiN w Warszawie.

pokaz - suknie ślubne garniruryTargi Ślubne w Holandii. Najnowsze wzory z obowiązującymi trendami w modzie ślubnej.
statystyki www stat.pl


Zorganizuj z nami Ślub i Wesele - portal Wasze Wesele i Ślub         Wszelkie prawa zastrzeżone               do góry wesele ślub wszystko na ślub i wesele suknie ślubne zaproszenia ślubne moda ślubna fryzury ślubne organizacja wesel i ślubów 
Nie bierzemy odpowiedzalności za zamieszczane informacje.